Aktualności

gala finałowa Kina z duszą

26 listopada 2017

Film „Jakiego koloru jest miłość” zwycięzcą „Kina z duszą”

Filmy Aliny Mrowińskiej „Jakiego koloru jest miłość”, Marcina Janosa Krawczyka „Ziemia bezdomnych” i Piotra Małeckiego „Budzik” zostały nagrodzone podczas gali finałowej 5. Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą”. Festiwal trwał od czwartku, 23 listopada w stołecznym kinie Kinoteka.

Czytaj więcej…

 

24 listopada 2017

Bloki edukacyjne, projekcje i panel dyskusyjny – 2. dzień „Kina z duszą”

Dwa bloki edukacyjne, projekcje wyjątkowych dokumentów i blok dyskusyjny organizowany przez portal Stacja7 – tak zapowiada się drugi dzień Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą”, który do niedzieli trwa w stołecznej Kinotece.

Czytaj więcej…

 

Plakat

 

23 listopada 2017

Dziś rozpoczyna się festiwal „Kino z duszą”

Najlepsze filmy „z duszą”, spotkanie z ojcem Leonem Knabitem, operatorem filmowym Andrzejem Musiałem i reżyserem Mariuszem Pilisem – to i wiele więcej na piątym już Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą”, który już dziś rozpoczyna się w stołecznej „Kinotece”. Na wszystkie pokazy filmowe, panele dyskusyjne i galę finałową nie trzeba kupować biletów – obowiązuje wstęp wolny.

Czytaj więcej…

 

 

22 listopada 2017

Spotkanie prasowe

W czwartek 23 listopada 2017 r., o godz. 15.45 zapraszamy do „Kinoteki” (PKiN) na spotkanie prasowe o V Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą”, którego otwarcie nastąpi o godz. 16. W programie spotkania szczegóły programu i nagród festiwalu, specjalni goście, szczegóły obsługi dziennikarskiej wydarzeń festiwalowych oraz możliwość udział w otwarciu festiwalu.

Czytaj więcej…

 

13 listopada 2017

Dwa bloki filmowe dla szkół

V Festiwal Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą”przygotowuje dwa bloki edukacyjne. W drugim dniu festiwalu, 24 listopada, zaprezentowane będą filmy, które mogą stanowić ciekawą propozycję dla młodzieży szkolnej. Zapraszamy 23-25 listopada do warszawskiej Kinoteki (PKiN).

Czytaj więcej…

Kino z duszą 2017 program

  30 października 2017

Ogłaszamy program
„Kina z duszą”

Najlepsze filmy „z duszą”, spotkanie z ojcem Leonem Knabitem i operatorem filmowym Andrzejem Musiałem – to i wiele więcej na piątym już Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą”.  Festiwal rozpocznie się w czwartek po południu 23 listopada, a  zakończy w sobotę wieczorem 25 listopada. Na wszystkie pokazy filmowe, panele dyskusyjne i galę finałową  obowiązuje WSTĘP WOLNY.

Czytaj więcej…

fot. Pixabay.com

10 października 2017

Pięćdziesiąt filmów

Pięćdziesiąt dokumentów, reportaży telewizyjnych i filmów dokumentalno-fabularyzowanych zgłoszono do tegorocznej edycji festiwalu „Kino z duszą”. Wyniki selekcji poznamy na początku listopada.

Czytaj więcej…

30 września 2017

Przedłużamy termin

Do 9 października trwają zgłoszenia filmów do Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą”. Zgłoszone dokumenty, reportaże telewizyjne i filmy dokumentalno-fabularne wezmą udział w konkursie o Nagrodę Główną festiwalu. Przyznane będą również nagrody specjalne. 

Czytaj więcej…

Kamera filmowa

2 września 2017

Ruszyły zgłoszenia

Ruszył proces przyjmowania zgłoszeń dokumentów, reportaży telewizyjnych i filmów dokumentalno-fabularnych do udziału w Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą”. Piąta edycja wydarzenia już 23-25 listopada 2017 r. w warszawskiej Kinotece. Formularz zgłoszeniowy dostępny online w zakładce ZGŁOSZENIA.

CZYTAJ WIĘCEJ…

19 listopada 2016

Nagroda Główna dla „Dotknięcia Anioła”

Film Marka Tomasza Pawłowskiego „Dotknięcie Anioła” otrzymał Nagrodę Główną 4. Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą”. Jury w uzasadnieniu podkreśliło, że film „dotyka tajemnicy życia w piekle Holocaustu”. Festiwal „Kino z duszą” trwał od piątku w warszawskiej Kinotece.

Czytaj więcej…