Bloki edukacyjne, projekcje i panel dyskusyjny – 2. dzień „Kina z duszą”

Dwa bloki edukacyjne, projekcje wyjątkowych dokumentów i blok dyskusyjny organizowany przez portal Stacja7 – tak zapowiada się drugi dzień Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą”, który do niedzieli trwa w stołecznej Kinotece.

W drugim dniu festiwalu „Kino z duszą” zapraszamy na dwa bloki edukacyjne, podczas których pokażemy film Jerzego Kaliny „Bieżeńcy 1915-1922” i film Michała Tkaczyńskiego „I tak wszystko widziałam…”, a także film „Ślady Stóp” Juana Manuela Cotelo i film „Światem rządzi Bóg” Krzysztofa Tadeja.

Po południu w dwóch blokach pokażemy filmy Krzysztofa Kopczyńskiego „Dybuk. Rzecz o wędrówce dusz”, Katarzyny Marcysiak „W poszukiwaniu człowieka serca”, Eugeniusza Pankova „Drugie życie”, Aliny Mrowińskiej „Jakiego koloru jest miłość” i film Marcina Janosa Krawczyka „Ziemia bezdomnych”.

Piątkowy program Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą” zamknie blok filmowy poświęcony jednemu z z głośniejszych filmów kina chrześcijańskiego “Teraz i w godzinę śmierci”. Przed projekcją odbędzie się panel dyskusyjny z twórcą tego filmu, który poprowadzą redaktorzy Stacji7 Justyna Sobocka i Paweł Żulewski.

Podczas spotkania “Siła modlitwy na dużym ekranie” reżyser i twórca filmu, Mariusz Pilis opowie o kulisach powstawania filmu, o społeczności, która towarzyszyła i kibicowała ekipie filmowej oraz o tym, jak kinowy obraz o modlitwie zmienia życie twórców i widzów, jaka jest siła modlitwy różańcowej.