Przedłużamy termin zgłoszeń

Do 9 października trwają zgłoszenia filmów do Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą”. Filmy zgłaszać można za pośrednictwem strony internetowej www.kinozdusza.pl.

Zgłoszone dokumenty, reportaże telewizyjne i filmy dokumentalno-fabularne wezmą udział w konkursie o Nagrodę Główną festiwalu. Przyznane będą również nagrody specjalne. Wybrane filmy zostaną zaprezentowane także podczas projekcji festiwalowych, które odbędą się od czwartku do soboty 23-25 listopada w stołecznej Kinotece.

– „Kino z duszą” to kino prawdziwych, niezniszczalnych wartości, nie tylko chrześcijańskich, lecz ogólnoludzkich; wartości, których wszyscy pragniemy, do których dążymy, a nie zawsze potrafimy nimi żyć – mówi Ewa K. Czaczkowska, prezes Fundacji Areopag XXI, która organizuje festiwal. Podczas festiwalu prezentowane są filmy o tematyce historycznej, prorodzinnej, psychologicznej, religijnej i społecznej.

W ubiegłym roku Nagrodę Główną festiwalu za film „Dotknięcie anioła” otrzymał Marek Pawłowski. Nagrody specjalne i wyróżnienia przyznane były także autorom: filmów: „Więzi”, „Pielgrzym” i „Aleppo. Notatki z ciemności”. Podczas wcześniejszych edycji nagrody na festiwalu KINO Z DUSZĄ odbierali m.in. Dorota Petrus i Bogdan Lęcznar, Krzysztof Żurowski, Marcin Janos Krawczyk, Michał Szcześniak, Tomasz Bardosch i Maciej Pawlicki.

Festiwal Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą” to inicjatywa kulturalna powstała w 2013 roku. Ideą organizowanego przez fundację Areopag XXI przedsięwzięcia jest pokazanie szerokiej widowni najciekawszych filmów dokumentalnych zrealizowanych przez polskich i zagranicznych twórców. Wszystkie dokumenty emitowane w ramach festiwalu „Kino z duszą” wyróżniają się niepowtarzalną tematyką i wysokim poziomem realizacji.

Do pobrania:

Przedłużamy termin – informacja prasowa PDF
Przedłużamy termin – informacja prasowa DOCX