Ruszyły zgłoszenia

Ruszył proces przyjmowania zgłoszeń dokumentów, reportaży telewizyjnych i filmów dokumentalno-fabularnych do udziału w Festiwalu Filmów Dokumentalnych KINO Z DUSZĄ. Piąta edycja wydarzenia już 23-25 listopada 2017 r. w warszawskiej Kinotece. Termin zapisów upływa 2 października.

Filmy zgłaszać można za pośrednictwem strony internetowej Festiwalu. Dokumenty, reportaże telewizyjne i filmy dokumentalno-fabularne wezmą udział w konkursie o Nagrodę Główną festiwalu. Przyznane będą również nagrody specjalne. 

– Piąta edycja zobowiązuje do przyjrzenia się dotychczasowy osiągnięciom festiwalu. O jego sile i niepowtarzalności świadczą przede wszystkim filmy, które od kilku lat prezentujemy publiczności oraz twórcy, którzy co roku wracają do nas z nowymi filmami – mówi Grażyna Raszkowska, dyrektor festiwalu KINO Z DUSZĄ.

Jak podkreśla dyrektor festiwalu, nad oczekiwaniami widzów czuwać będzie jak zawsze profesjonalne jury festiwalu, które zadba, by i tym razem wybór dokumentów nie zawiódł widzów.

Przewodniczącym jury jest wybitny polski dokumentalista, autor m.in. wielokrotnie nagradzanego obrazu „Usłyszcie mój krzyk” – Maciej Drygas. Pozostali członkowie jury to: operator filmowy prof. Andrzej Musiał, wykładowca PWSFTviT w Łodzi, krytyk filmowy Bartek Pulcyn, dr Ewa K. Czaczkowska, prezes Fundacji Areopag XXI oraz red. Grażyna Raszkowska, dyrektor festiwalu.

Wybrane filmy zostaną zaprezentowane także podczas projekcji festiwalowych, które odbędą się od czwartku do soboty 23-25 listopada w stołecznej Kinotece.

Do pobrania:

Ruszyły zgłoszenia – informacja prasowa PDF
Ruszyły zgłoszenia – informacja prasowa DOCX