• Wtorek 20/11
  • Środa 21/11
  • Czwartek 22/11
  • Piątek 23/11
  • Sobota 24/11
20 listopada 2018

10.00-13.00


10.00

PREMIERA:
“Bojownicy wolnego słowa“ – film o Stowarzyszeniu Wolnego Słowa

Reżyseria: Arkadiusz Gołębiewski, Grażyna Raszkowska
Produkcja: Polska 2018
Czas 30 min.

film pozakonkursowy
po projekcji spotkanie z twórcami i bohaterami filmu

11.10

„Ramayana z Pałacu w Jodhpurze. Odzyskany wątek twórczości Stefana Norblina”, „Wieczny ogień”

Reżyseria: Piotr Janowczyk
Produkcja: Polska 2018
Czas: 18 min.

filmy pozakonkursowe
pokaz realizowany przy współpracy z Instytutem POLONIKA

11.30

„Złączyć się z Narodem”

Reżyseria: Jerzy Szkarmruk
Produkcja: Polska 2018
Czas: 75 min.

po projekcji spotkanie z reżyserem filmu


20 listopada 2018

16.00-19.15


16.00

„Jakiego koloru jest miłość”

Reżyseria: Alina Mrowińska
Produkcja: Polska 2016
Czas: 50 min.

pozakonkursowy pokaz specjalny zwycięskiego filmu ubiegłorocznej edycji “Kina z duszą“

16.55

„Z pogranicza cudu”

Reżyseria: Tomasz Jurkiewicz
Produkcja: Polska 2016
Czas: 50 min.

17.45

„Janka”

Reżyseria: Adela Kaczmarek
Produkcja: Polska 2018
Czas: 50 min.

18.40

“Universam Grochów”

Reżyseria: Tomasz Knittel
Produkcja: Polska 2018
Czas: 39 min.


20 listopada 2018

19.30-21.00


19.30

“Uwolnij mnie”

Reżyseria: Federica di Giacomo
Produkcja: Włochy 2017
Czas: 90 min.

21 listopada 2018

16.00-18.30


16.00

„Arabski sekret”

Reżyseria: Julia Groszek
Produkcja: Polska 2017
Czas: 56 min.

po projekcji spotkanie z twórcami i bohaterami filmu

17.00

„Przerwana misja”

Reżyseria: Petro Aleksowski
Produkcja: Polska 2017
Czas: 50 min.

po projekcji spotkanie z reżyserem filmu

17.50

„Dziadek”

Reżyseria: Andrzej Święch
Produkcja: Polska 2018
Czas: 17 min.

po projekcji spotkanie z reżyserem filmu

18.10

„Ramayana z Pałacu w Jodhpurze. Odzyskany wątek twórczości Stefana Norblina”, „Wieczny ogień”

Reżyseria: Piotr Janowczyk
Produkcja: Polska 2018
Czas: 18 min.

filmy pozakonkursowe
pokaz realizowany przy współpracy z Instytutem POLONIKA


21 listopada 2018

19.00-21.00


19.00

“Pielgrzymka pojednania do Rosji”

Reżyseria: Krzysztof Żurowski
Produkcja: Polska/Rosja 2018
Czas: 34 min.

19.40

PANEL:
Renovabis – 25 lat dla Kościoła i dialogu

Gośćmi spotkania będą:

dyrektor generalny Fundacji Renovabis Markus Ingenlath
wiceprezesem Krakowskiej Fundacji Centrum Dialogu i Modlitwy ks. Manfred Deselaers
reżyser Krzysztof Żurowski

blok realizowany przy współpracy z Fundacją RENOVABIS

20.30

“Kobieta skała”

Reżyseria: Monika Meleń
Produkcja: Polska/USA 2018
Czas: 20 min.

22 listopada 2018

9.00-13.30


9.00

“Bojownicy wolnego słowa“ – film o Stowarzyszeniu Wolnego Słowa

Reżyseria: Arkadiusz Gołębiewski, Grażyna Raszkowska
Produkcja: Polska 2018
Czas 30 min.

film pozakonkursowy
po projekcji spotkanie z twórcami i bohaterami filmu

9.45

„Ramayana z Pałacu w Jodhpurze. Odzyskany wątek twórczości Stefana Norblina”, „Wieczny ogień”

Reżyseria: Piotr Janowczyk
Produkcja: Polska 2018
Czas: 18 min.

filmy pozakonkursowe
pokaz realizowany przy współpracy z Instytutem POLONIKA

10.00

„Ada Krysia Willenberg”

Reżyseria: Krzysztof Żurowski
Produkcja: Polska 2018
Czas: 28 min.

po projekcji spotkanie z reżyserem filmu

10.30

„Święta Faustyna w blasku miłosierdzia”

Reżyseria: Piotr Weychert
Produkcja: Polska 2018
Czas: 108 min.

po projekcji spotkanie z reżyserem filmu

12.30

„Operacja Tannenberg”

Reżyseria: Anna Piasek-Bosacka
Produkcja: Polska 2018
Czas: 56 min.


22 listopada 2018

15.30-18.30


15.30

„Ignacy”

Reżyseria: Mateusz Bednarkiewicz
Produkcja: Polska 2000
Czas: 60 min.

pokaz filmu pozakonkursowego

16.30

„12 miesięcy słońca. Część II – bishan”

Reżyseria: Michał Barański
Produkcja: Polska 2017
Czas: 13 min.

16.45

DEBATA:
Ekologia stworzenia – przed Szczytem Klimatycznym

wydarzenie realizowane przy współpracy z Światowym Ruchem Katolików na rzecz Środowiska

17.30

„Król góry”

Reżyseria: Andrei Kutsila
Produkcja: Kazachstan 2017
Czas: 46 min.

23 listopada 2018

15.00-18.00


15.00

„Miłość i puste słowa”

Reżyseria: Małgorzata Imielska
Produkcja: Polska 2018
Czas 72 min.

16.15

“Dos islas”

Reżyseria: Adrian F. Castellanos
Produkcja: Hiszpania 2018
Czas: 40 min.

17.00

„Niebo bez gwiazd”

Reżyseria: Katarzyna Dąbkowska-Kułacz
Produkcja: Polska 2018
Czas: 52 min.

24 listopada 2018

15.00-17.30


15.00

PREMIERA KINOWA:
„Domiunum montes – góry Jana Pawła II”

Reżyseria: Adam Kraśnicki
Produkcja: Polska 2018
Czas 55 min.

po projekcji spotkanie z reżyserem i twórcami filmu

16.05

“Siostry”

Reżyseria: Michał Hytroś
Produkcja: Polska 2017
Czas: 19 min.

16.20

„Tu się żyje”

Reżyseria: Kinga Dębska
Produkcja: Polska/Litwa 2018
Czas: 48 min.


17.10

„Okruszki”

Reżyseria: Wojciech Kalinowski
Produkcja: Polska 2017
Czas: 21 min.



24 listopada 2018

17.30-19.30


17.30

„Witaj w kryminale papieżu Franciszku”

Reżyseria: Janusz Mrozowski
Produkcja: Francja 2017
Czas: 88 min.

19.00

SPOTKANIE:
Janusz Mrozowski

Reżyser filmu „Witaj w kryminale papieżu Franciszku”


24 listopada 2018

19.30-21.00


19.30

GALA FINAŁOWA
VI Festiwalu Filmów Dokumentalnych “Kino z duszą“

wręczenie nagród “Kina z duszą“
występ Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II