https://kinozdusza.pl/wp-content/uploads/2018/08/1a1d6516e9ce4e1568eb9f7841eb-2-320x320.jpg
Ewa K.

Czaczkowska

Autorka książek, historyk i publicystka, współtwórczyni i jurorka "Kina z duszą".

Absolwentka studiów historycznych i dziennikarskich na Uniwersytecie Warszawskim. W 2013 roku uzyskała stopień doktora nauk historycznych.

Jest pracownikiem naukowym w Katedrze Teorii, Aksjologii i Prawa Mediów Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jej obszarem działalności badań są historia mediów, biografistyka, medioznawstwo.

Jako dziennikarka pracowała w dzienniku „Rzeczpospolita”. W 2010 została prezesem zarządu Fundacji Areopag XXI, w 2011 założycielką portalu internetowego Areopag21.pl. Rozpoczęła współpracę z tygodnikami „Gość Niedzielny”, „Do Rzeczy”, „Wprost”, a także „Idziemy” oraz kwartalniku „Homo Dei”.

Autorka książek biograficznych dotyczących osób związanych z Kościołem , w tym kard. Stefana Wyszyńskiego, św. Faustyny Kowalskiej, błog. ks. Jerzego Popiełuszki. Za swoje publikacje była trzykrotnie wyróżniana nagrodą „Feniks” przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich. Jest laureatką Nagrody Dziennikarskiej „Ślad”, otrzymała też nominację do nagrody Press.

Jest współtwórczynią Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą” i jego jurorką.
Zobacz

więcej