Przedłużamy zgłoszenia filmów

10/09/2019
kino2019-1200x643.png

Do 13 września przedłużamy termin zgłaszania filmów do konkursu głównego 7. Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą”. Projekcje festiwalowe odbędą się od 22 do 26 października 2019 r. w stołecznej „Kinotece”.

Wydłużenie terminu zgłoszeń związane jest dużym zainteresowaniem tegoroczną edycją festiwalu. Docierają do nas informacje i prośby, by jeszcze przez klika dni można było wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy – mówi Michał Plewka, selekcjoner festiwalu „Kino z duszą”.

O sile i niepowtarzalności festiwalu świadczą przede wszystkim filmy. Jak podkreśla dyrektor festiwalu Grażyna Raszkowska, nad oczekiwaniami widzów czuwać będzie jak zawsze profesjonalne jury festiwalu, które zadba, by i tym razem wybór dokumentów nie zawiódł widzów. Przewodniczącym jury jest wybitny polski operator filmowy i profesor Szkoły Filmowej W Łodzi Andrzej Musiał. Pozostali członkowie jury to: dokumentalista i wykładowca PWSFTviT w Łodzi Maciej Drygas, krytyk filmowy Bartek Pulcyn, dr Ewa K. Czaczkowska, prezes Fundacji Areopag XXI oraz red. Grażyna Raszkowska, dyrektor festiwalu.

Tak, jak w ubiegłych latach, chcemy zaprezentować naszej widowni około 25 najciekawszych filmów, podejmujących tematykę historyczną, prorodzinną, psychologiczną, religijną i społeczną – podkreśla Ewa K. Czaczkowska, prezes Fundacji Areopag XXI, która organizuje festiwal. Nowością tegorocznej edycji Festiwalu będzie przyznanie – obok Nagrody Głównej – Nagród w trzech kategoriach. Otrzymają je filmy o tematyce społecznej, religijnej i historycznej.

Nowością tegorocznej edycji Festiwalu będzie przyznanie – obok Nagrody Głównej – Nagród w trzech kategoriach. Otrzymają je filmy o tematyce społecznej, religijnej i historycznej.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ. Termin zgłoszeń upływa 10 września 2019 roku. Szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych na festiwalu filmów znajdują się w regulaminie festiwalu.

Laureatką ubiegłorocznej Nagrody Głównej festiwalu zostałaFederica di Giacomo, reżyser filmu „Uwolnij mnie” (dyst. Kondrat Media). Nagrody specjalne i wyróżnienia otrzymali także autorzy filmów: „Niebo bez gwiazd” (Studio ŻUK), „Janka” (Serafiński Studio), „Złączyć się z Narodem” (Fundacja 12 Gwiazd), „Tu się żyje” (Kalejdoskop) i „Dos Islas” (Wajda Studio). Podczas wcześniejszych edycji nagrody na festiwalu „Kino z duszą” odbierali m.in. Marek Pawłowski, Wojciech Szumowski, Marcin Janos Krawczyk, Alina Mrowińska, Dorota Petrus i Bogdan Lęcznar, Krzysztof Żurowski i Julita Wołoszyńska, Michał Szcześniak, Tomasz Bardorsch czy Maciej Pawlicki.