Uruchomiliśmy platformę filmową

06/11/2020
Grafika-Kina-z-dusza-1200x862.png

W tym roku festiwal „Kino z duszą” proponuje Widzom i Twórcom inny rodzaj uczestnictwa wydarzeniach festiwalowych. Zapraszamy na internetową platformę filmową!

Dostosowując się do nowych, trudnych okoliczności związanych z kryzysem Covid-19 – zmieniamy formułę, ale nie rezygnujemy ze spotkań i pokazów filmowych. Najważniejsza jest obecność „Kina z duszą” w internecie. Dlatego już od dzisiaj wiele festiwalowych filmów jest dostępnych na naszej platformie internetowej.

Aby uzyskać bezpłatny dostęp do filmów wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. W odpowiedzi prześlemy hasło, które będzie ważne do 6 grudnia.

Do tej pory Festiwal Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą” odbywał się w Warszawie w „Kinotece” w Pałacu Kultury i Nauki. Tegoroczne Spotkania Filmowe 2020 dają szanse na dotarcie także do szerszej publiczności, która zamiast na sali kinowej, spotka się w przed telewizorami, komputerami czy smartfonami.

Oprócz filmów planujemy także spotkania z Twórcami. Będą się one odbywać na żywo w internecie – na Facebooku „Kina z duszą”.

„Kino z duszą” to wyjątkowa inicjatywa kulturalna powstała w 2013 roku. Ideą przedsięwzięcia jest prezentowanie najciekawszych filmów dokumentalnych zrealizowanych przez polskich i zagranicznych twórców

Więcej informacji na stronie internetowej: www.kinozdusza.pl.

Organizatorem Spotkań Filmowych Festiwalu „Kino z duszą” 2020 jest Fundacja Areopag XXI, a współorganizatorem – Narodowe Centrum Kultury. Partnerem głównym wydarzenia jest Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą „Polonika”.